Välkommen till vår karriärsida

Vårt syfte

Vårt syfte är ganska enkelt. Vi startar varje ny dag med att ta reda på hur vi kan göra våra kunders liv enklare. Genom att ta hand om deras problem idag, och se till att nya inte dyker upp imorgon, ger vi dem möjlighet att fokusera på det positiva i varje ny dag.

För att lyckas ser vi till att vi är enkla att arbeta med. Och att vi naturligtvis alltid går att få tag i när våra kunder behöver oss. Vi säger vad vi menar och menar vad vi säger. Utan undantag. För varje kund skall bemötas som den vore vår viktigaste kund. Och för att hjälpa dem på bästa sätt behöver vi förstå deras situation lika bra som de gör själva. Och sätta deras intressen före våra – med ständigt fokus på att utveckla deras affär.

Vi vet att vi har nått vårt mål när vi attraherar de skarpaste hjärnorna och de mest lösningsinriktade medarbetarna till Cramo. Vi vet att vi är den självklara förebilden inom all uthyrning när vi är respekterade för att bidra till våra kunders framgång och en inspiration för de som vill göra detsamma.

Arbetsplats & kultur

Cramo ska vara en arbetsplats som attraherar de bästa medarbetarna som vill stanna kvar och utvecklas. En arbetsplats med en positiv företagskultur där alla våra medarbetare trivs och där våra värderingar TROVÄRDIGHET, UTVECKLINGSVILJA och ENGAGEMANG är vägledande i den vardagliga verksamheten.

Kompetensutveckling och karriärmöjligheter

I Cramoskolan erbjudes olika utbildningsprogram som en del i kompetensutvecklingen, erfarenhetsutbyte och relationsskapande är minst lika viktigt när det handlar om att kompetensutveckla våra medarbetare.
Cramo har även ett internt karriärprogram som vi kallar Cramo Lyftet. Under två år utbildas deltagarna i ledarskap, ekonomi och personlig utveckling samt coahing av en person från ledningsgruppen.

  • Hälsa och säkerhet på arbetsplatsen

    Vi satsar på friskvård och vill motivera våra medarbetare till en aktiv livsstil, därför erbjuder vi ett friskvårdsbidrag på 4000:- per år. Vi erbjuder också företagshälsovård som arbetar förebyggande med hälsoundersökningar, kan även stötta vid sjukdom eller skada samt samarbete med ett kristeam.

  • Förmåner som underlättar

    I webbportalen Cramo+ finns information om den totala kompensation från Cramo samt alla förmåner vi erbjuder. Här kommer ett axplock av förmåner: Webbaserad pensionsrådgivning via LifePlan, Cramo aktiesparprogram, försäkringar, personalbil, personalkortet som innehåller erbjudanden från hundratals företag runt om i Sverige (tex resor, hotell, kläder, skor, hemelektronik, inredning och många fler), utbildning via Studi.se, fystester, kollektivtrafik och mycket mer....

  • Våra Värderingar

    Trovärdighet

    Vi agerar alltid ärligt och vårt mål är att göra kundens arbetsdag enklare. Kundens framgång är nyckeln till Cramos framgång. Vi har ett tydligt mål som innebär att vi alltid ska sätta kundens intressen före våra egna.

    Utvecklingsvilja

    Cramo söker alltid nya lösningar utifrån de utmaningar vi ställs inför. För att möta kundens behov utifrån deras ständigt förändrade förutsättningar skapar Cramo nya affäremodeller, erbjudande och produkter. Cramo har som mål att alltid ligga steget före våra konkurrenter.

    Engagemang

    Cramo strävar alltid efter att förstå kundens behov lika bra eller bättre än dem själva. Kunden ska alltid kunna nå oss och vi ska alltid leverera ett mervärde till kunden.

Här kan du följa det som händer här på Cramo.

Nyheter

Rosenborgsgatan 12
169 74 Solna
Vägbeskrivning

info.se@cramo.com +46 8-623 54 00

Frysvägen 2
556 52 Jönköping
Vägbeskrivning

mailto:info.se@cramoadapteo.com +4636361633

Odarslövsvägen 20
224 82 Adapteo Lund
Vägbeskrivning

info.se@cramoadapteo.com 040-14 30 40

Litslena, Sneby 38
745 96 Sneby
Vägbeskrivning

Stegvägen 16
332 92 Anderstorp
Vägbeskrivning

Anderstorp@Cramo.com +46 371 58 63 50

Industrigatan 3
821 41 Bollnäs
Vägbeskrivning

Bollnas@cramo.com +46 278 142 00

Neumansgatan 5
504 52 Borås
Vägbeskrivning

Boras@cramo.com +46 33 29 05 30

Lagergatan 18
781 74 Borlänge
Vägbeskrivning

Borlange@cramo.com +46 243 21 78 80

Gustafsvägen 5B
633 46 Eskilstuna
Vägbeskrivning

Eskilstuna@cramo.com +46 16 10 88 90

Tångvägen 3
311 32 Falkenberg
Vägbeskrivning

Falkenberg@cramo.com +46 346 105 63

Västermalmsvägen 1
791 77 Falun
Vägbeskrivning

Falun@cramo.com +46 23 70 53 40

Upplandsgatan 26
802 83 Gävle
Vägbeskrivning

Gavle@cramo.com +46 26 64 72 50

Norra Deltavägen 5
417 05 Göteborg Backaplan
Vägbeskrivning

backaplan@Cramo.com +46 31 200 300

Marieholmsgatan 2
415 02 Göteborg Marieholm
Vägbeskrivning

Goteborg.Marieholm@cramo.com +46 31 707 85 50

Taljegårdsgatan 1
431 53 Göteborg Mölndal
Vägbeskrivning

molndal@Cramo.com +46 31 87 90 80

Storås Industrigata 9B
424 69 Göteborg Storås - Angered
Vägbeskrivning

Storas@Cramo.com +46 31 748 33 10

Vagnmakaregatan 3
415 07 Göteborg Utby
Vägbeskrivning

utby2@cramo.com +46 31 340 82 70

Kristinehedsvägen 10
302 44 Halmstad
Vägbeskrivning

Halmstad@Cramo.com +46 35 15 31 60

Industrigatan 13
871 53 Härnösand
Vägbeskrivning

Harnosand@Cramo.com +46 611 55 44 30

Enhörningsvägen 2
281 43 Hässleholm
Vägbeskrivning

hassleholm@Cramo.com +46 451 880 80

Bergavägen 21
254 66 Helsingborg
Vägbeskrivning

helsingborg@cramo.com +46 42 25 15 80

Drammensveien 241
3300 Hokksund
Vägbeskrivning

Rönningevägen 3
824 34 Hudiksvall
Vägbeskrivning

Hudiksvall@Cramo.com +46 650 54 76 60

Lagervägen 18
830 05 Järpen
Vägbeskrivning

Jarpen@Cramo.com +46 647 66 55 50

Kalkstensgatan 6
551 12 Jönköping
Vägbeskrivning

Jonkoping@Cramo.com +46 36 30 57 90

Franska vägen 15
393 56 Kalmar
Vägbeskrivning

Kalmar@Cramo.com +46 480 42 56 40

Gröna vägen 1
374 32 Karlshamn
Vägbeskrivning

Karlshamn@Cramo.com +46 454 30 50 40

Lödarevägen 4
691 37 Karlskoga
Vägbeskrivning

Karlskoga@Cramo.com +46 586 72 11 50

Gullbernavägen 11
371 47 Karlskrona
Vägbeskrivning

Karlskrona@Cramo.com +46 455 30 28 30

Blekegatan 3-5
652 21 Karlstad
Vägbeskrivning

Karlstad@Cramo.com +46 54 69 07 60

Maskinvägen 14
981 38 Kiruna
Vägbeskrivning

Kiruna@Cramo.com +46 980 669 70

Hantverkargatan 15
731 50 Köping
Vägbeskrivning

Koping@Cramo.com +46 221 276 60

Karlsgatan 38
291 59 Kristianstad
Vägbeskrivning

Kristianstad@Cramo.com +46 44 20 68 40

Solbräckegatan 4
442 45 Kungälv
Vägbeskrivning

kungalv@Cramo.com +46 303 20 85 70

Kraftvägen 25
434 37 Kungsbacka
Vägbeskrivning

kungsbacka@cramo.com +46 300 56 46 00

Pumpgatan 2
261 35 Landskrona
Vägbeskrivning

Landskrona@Cramo.com +46 418 44 90 30

Sockerbruksgatan 18
531 40 Lidköping
Vägbeskrivning

Lidkoping@Cramo.com +46 510 48 48 50

Gottorpsgatan 10
582 73 Linköping
Vägbeskrivning

Linkoping@Cramo.com +46 13 25 33 80

Björkskataleden 106 C
973 47 Luleå
Vägbeskrivning

lulea@cramo.com +46 920 23 35 80

Klosterängsvägen 9
226 47 Lund
Vägbeskrivning

Lund.Nord@Cramo.com +46 46 15 11 70

Odarslövsvägen 30
225 92 Lund Öst
Vägbeskrivning

lundost@cramo.com +46 70 511 36 10

Östra Tullgatan 8
211 28 Malmö Express Östra Tull
Vägbeskrivning

drottningtorget@Cramo.com +46 40 14 30 76

Bronsgjutaregatan 4
238 41 Malmö Syd
Vägbeskrivning

syd/lift@cramo.com +46 40 14 30 00

Albacksvägen 8
595 50 Mjölby
Vägbeskrivning

Mjolby@Cramo.com +46 142 170 95

Skålmyrsvägen 38
792 50 Mora
Vägbeskrivning

Mora@Cramo.com +46 250 287 40

Malmgatan 4
602 23 Norrköping
Vägbeskrivning

Norrkoping@Cramo.com +46 11 32 15 70

Åkervägen 6
149 45 Nynäshamn
Vägbeskrivning

Nynashamn@Cramo.com +46 8 520 111 40

Södra vägen 16
702 27 Örebro
Vägbeskrivning

Orebro@Cramo.com +46 19 16 40 40

Sjögatan 5
891 60 Örnsköldsvik
Vägbeskrivning

Ornskoldsvik@Cramo.com +46 660 29 50 40

Primovägen 3
572 36 Oskarshamn
Vägbeskrivning

Oskarshamn@Cramo.com +46 491 175 25

Hagvägen 26
831 48 Östersund
Vägbeskrivning

Ostersund@Cramo.com +46 63 55 69 50

Mejselvägen 7
943 36 Piteå, Öjebyn
Vägbeskrivning

pitea@cramo.com +46 911 23 27 50

Servicegatan 29
931 76 Skellefteå
Vägbeskrivning

skelleftea@cramo.com +46 910 73 31 50

Kylarvägen 5
541 34 Skövde
Vägbeskrivning

Skovde@Cramo.com +46 500 46 97 90

Klastorpsvägen 36
152 42 Södertälje
Vägbeskrivning

Sodertalje@Cramo.com +46 8 554 232 80

Bergkällavägen 25
192 79 Stockholm Bredden
Vägbeskrivning

Bredden@Cramo.com +46 8 594 766 00

Bällstavägen 159
168 59 Stockholm Bromma
Vägbeskrivning

Bromma@Cramo.com +46 8 564 506 40

Betongvägen 4 D
142 50 Stockholm Byggmaskinsverkstaden Länna
Vägbeskrivning

08-55628585


Stockholm City
Vägbeskrivning

Djupåsvägen 6
141 40 Stockholm Huddinge
Vägbeskrivning

Huddinge@Cramo.com +46 8 556 405 30

Brantvägen 2
177 40 Stockholm Järfälla
Vägbeskrivning

Jarfalla@Cramo.com +46 8 580 835 00

Rudanvägen 6
136 50 Stockholm Jordbro Byggetablering
Vägbeskrivning

Jordbro.Bod@Cramo.com +46 8 564 707 30

Nordenflychtsvägen 74
112 51 Stockholm Kungsholmen
Vägbeskrivning

Kungsholmen@Cramo.com +46 8 619 81 60

Slipstensvägen 5
142 50 Stockholm Länna
Vägbeskrivning

Lanna@Cramo.com +46 8 448 32 00

Uddvägen 11
131 54 Stockholm Nacka
Vägbeskrivning

Nacka@Cramo.com +46 8 556 097 70

Norrtullsgatan 67
113 45 Stockholm Norrtull Cramo Express
Vägbeskrivning

norrtull@cramo.com +46 8 34 88 00

Källängsvägen 1-3
141 71 Stockholm Segeltorp
Vägbeskrivning

segeltorp@Cramo.com +46 8 556 345 30

Ringvägen 34
118 67 Stockholm Södermalm
Vägbeskrivning

sodermalm@Cramo.com +46 8 442 46 90

Fogdevägen 5
183 64 Stockholm Täby
Vägbeskrivning

Taby@Cramo.com +46 8 544 430 90

Hästhagsvägen 14
194 52 Stockholm Upplands Väsby
Vägbeskrivning

Upplands.Vasby@Cramo.com +46 8 590 303 90

Öregrundsgatan 19
115 59 Stockholm Värtan
Vägbeskrivning

vartan@cramo.com +46 8 442 56 40

Lärlingsvägen 15
850 15 Sundsvall Sundsvall
Vägbeskrivning

Sundsvall@Cramo.com +46 60 52 41 40

Heffnersvägen 1
856 33 Sundsvall Cramo Express
Vägbeskrivning

sundsvall.cramoexpress@cramo.com +46 60-52 51 50

Truckvägen 6
231 62 Trelleborg
Vägbeskrivning

Trelleborg@Cramo.com +46 410 36 37 60

Kardanvägen 5
461 38 Trollhättan
Vägbeskrivning

Trollhattan@Cramo.com +46 520 49 41 90

Kurödsvägen 11C
451 55 Uddevalla
Vägbeskrivning

Uddevalla@Cramo.com +46 522 64 56 30

Norra Obbolavägen 118
904 22 Umeå
Vägbeskrivning

umea@cramo.com +46 90 70 22 30

Hållnäsgatan 4
752 28 Uppsala Nord
Vägbeskrivning

Uppsala.Nord@Cramo.com +46 18 56 11 30

Stormhallsvägen 4
432 32 Varberg
Vägbeskrivning

Varberg@Cramo.com +46 340 64 14 80

Hornaryds Industriområde.Silkesvägen 12
331 53 Värnamo
Vägbeskrivning

Varnamo@Cramo.com +46 370 194 55

Elledningsgatan 4
721 37 Västerås
Vägbeskrivning

Vasteras@Cramo.com +46 21 81 54 50

Smedjegatan 30
352 46 Växjö
Vägbeskrivning

Vaxjo@Cramo.com +46 470 70 76 80

Huurretie 19
33470 Ylöjärvi
Vägbeskrivning

Teamtailor

Karriärsida från Teamtailor