facebook tracking

Välkommen till Cramo!

Scroll to content

WE ARE SHAPING THE INDUSTRY

På Cramo har vi fokus på utveckling, alltid med kunden i främsta fokus. Vi är en del av delningsekonomin, ett område med många spännande affärsmöjligheter. Vi vill vara nummer ett i branschen och strävar alltid efter att överträffa våra kunders förväntningar. För att lyckas behöver vi medarbetare som är öppna för nya möjligheter och förändring, har ett starkt intresse för ny teknik – och naturligtvis en passion för våra kunder.

Vi sätter fokus på våra medarbetare
På Cramo kan du skapa din egen framtid. Vi befinner oss just nu på en tillväxtresa. För att bli bäst i klassen och uppnå vår fulla potential fokuserar vi på att hjälpa våra medarbetare att utvecklas. Vi söker efter människor som motiveras av att göra jobbet lite bättre än igår, och som ständigt vill lära sig nya saker – människor som formar sin egen framtid genom att dagligen utmana sig själva i en ständigt föränderlig miljö.

Vi brinner för utveckling
Hos Cramo är dina idéer viktiga. Vi har en öppen atmosfär och en platt organisation, som gör att du får vara med och påverka Cramos framtid och bidra med nya idéer. Våra chefer stöttar och uppmuntrar oss i vår utveckling. Vår ambition är att, med en tydlig vision och mål, involvera alla våra medarbetare för att tillsammans driva företaget framåt. Det är därför vi behöver människor med en stark drivkraft som vill vara med och utveckla vår verksamhet.

Fantastiska medarbetare och laganda
På Cramo arbetar vi tillsammans och stöttar varandra. Alla är lika viktiga. Vi har en arbetsmiljö som uppmanar till samarbete, där vi stöttar och delar kunskap med varandra på all nivåer i företaget. Det är det som skapar vår sanna laganda. Att omge sig av fantastiska, kompetenta medarbetare är en viktig anledning till varför vi går till arbetet varje dag.

 

Arbetsplats & kultur

Cramo ska vara en arbetsplats som attraherar de bästa medarbetarna som vill stanna kvar och utvecklas. En arbetsplats med en positiv företagskultur där alla våra medarbetare trivs och där våra värderingar TROVÄRDIGHET, UTVECKLINGSVILJA och ENGAGEMANG är vägledande i den vardagliga verksamheten.

 

Kompetensutveckling och karriärmöjligheter

Våra medarbetare erbjuds olika utbildningsprogram som en del i kompetensutvecklingen, erfarenhetsutbyte och relationsskapande är minst lika viktigt när det handlar om att kompetensutveckla våra medarbetare.
Cramo har även ett internt karriärprogram som vi kallar Cramo Lyftet. Under två år utbildas deltagarna i ledarskap, ekonomi och personlig utveckling.

  • Hälsa och säkerhet på arbetsplatsen

    Vi satsar på friskvård och vill motivera våra medarbetare till en aktiv livsstil, därför erbjuder vi ett friskvårdsbidrag på 4000:- per år. Vi erbjuder också företagshälsovård som arbetar förebyggande med hälsoundersökningar, kan även stötta vid sjukdom eller skada samt samarbete med ett kristeam.

  • Förmåner som underlättar

    I webbportalen Cramo+ finns information om den totala kompensation från Cramo samt alla förmåner vi erbjuder. Här kommer ett axplock av förmåner: Webbaserad pensionsrådgivning via LifePlan, Cramo aktiesparprogram, försäkringar, personalbil, personalkortet som innehåller erbjudanden från hundratals företag runt om i Sverige (tex resor, hotell, kläder, skor, hemelektronik, inredning och många fler), utbildning via Studi.se, fystester, kollektivtrafik och mycket mer...

  • Våra Värderingar

    Trovärdighet

    Vi agerar alltid ärligt och vårt mål är att göra kundens arbetsdag enklare. Kundens framgång är nyckeln till Cramos framgång. Vi har ett tydligt mål som innebär att vi alltid ska sätta kundens intressen före våra egna.

    Utvecklingsvilja

    Cramo söker alltid nya lösningar utifrån de utmaningar vi ställs inför. För att möta kundens behov utifrån deras ständigt förändrade förutsättningar skapar Cramo nya affäremodeller, erbjudande och produkter. Cramo har som mål att alltid ligga steget före våra konkurrenter.

    Engagemang

    Cramo strävar alltid efter att förstå kundens behov lika bra eller bättre än dem själva. Kunden ska alltid kunna nå oss och vi ska alltid leverera ett mervärde till kunden.

Rosenborgsgatan 12
169 74 Solna Vägbeskrivning info.se@cramo.com +46 8-623 54 00

Adapteo

Rosenborgsgatan 12
169 74 Solna Vägbeskrivning mailto:info"cramoadapteo.com +4686235400

Adapteo Centrallager

Frysvägen 2
556 52 Jönköping Vägbeskrivning mailto:info.se@cramoadapteo.com +4636361633

Adapteo Lund

Odarslövsvägen 20
224 82 Adapteo Lund Vägbeskrivning info.se@cramoadapteo.com 040-14 30 40

Adapteo Modullager

Litslena, Sneby 38
745 96 Sneby Vägbeskrivning

Adapteo, Frankfurt

Wächtersbacher Straße 63
D-60386 Adapteo, Frankfurt Vägbeskrivning

Adapteo, Mölndal

Ålegårdsgatan 1
431 50 Mölndal Vägbeskrivning

Anderstorp

Stegvägen 16
332 92 Anderstorp Vägbeskrivning Anderstorp@Cramo.com +46 371 58 63 50

Avesta

Industrigatan 6
774 35 Avesta Vägbeskrivning avesta@cramo.com +4622667150

Bollnäs

Industrigatan 3
821 41 Bollnäs Vägbeskrivning Bollnas@cramo.com +46 278 142 00

Borlänge

Lagergatan 18
781 74 Borlänge Vägbeskrivning Borlange@cramo.com +46 243 21 78 80

Borås

Neumansgatan 5
504 52 Borås Vägbeskrivning Boras@cramo.com +46 33 29 05 30

Eskilstuna

Gustafsvägen 5B
633 46 Eskilstuna Vägbeskrivning Eskilstuna@cramo.com +46 16 10 88 90

Falkenberg

Tångvägen 3
311 32 Falkenberg Vägbeskrivning Falkenberg@cramo.com +46 346 105 63

Falun

Västermalmsvägen 1
791 77 Falun Vägbeskrivning Falun@cramo.com +46 23 70 53 40

Gruvön

Storjohans Väg 4
664 33 Grums Vägbeskrivning

Gävle

Upplandsgatan 26
802 83 Gävle Vägbeskrivning Gavle@cramo.com +46 26 64 72 50

Göteborg Backaplan

Norra Deltavägen 5
417 05 Göteborg Backaplan Vägbeskrivning backaplan@Cramo.com +46 31 200 300

Göteborg Marieholm

Marieholmsgatan 2
415 02 Göteborg Marieholm Vägbeskrivning Goteborg.Marieholm@cramo.com +46 31 707 85 50

Göteborg Mölndal

Taljegårdsgatan 1
431 53 Göteborg Mölndal Vägbeskrivning molndal@Cramo.com +46 31 87 90 80

Göteborg Storås - Angered

Storås Industrigata 9B
424 69 Göteborg Storås - Angered Vägbeskrivning Storas@Cramo.com +46 31 748 33 10

Göteborg Utby

Vagnmakaregatan 3
415 07 Göteborg Utby Vägbeskrivning utby2@cramo.com +46 31 340 82 70

Halmstad

Kristinehedsvägen 10
302 44 Halmstad Vägbeskrivning Halmstad@Cramo.com +46 35 15 31 60

Helsingborg

Bergavägen 21
254 66 Helsingborg Vägbeskrivning helsingborg@cramo.com +46 42 25 15 80

Hokksund

Drammensveien 241
3300 Hokksund Vägbeskrivning

Hudiksvall

Rönningevägen 3
824 34 Hudiksvall Vägbeskrivning Hudiksvall@Cramo.com +46 650 54 76 60

Härnösand

Industrigatan 13
871 53 Härnösand Vägbeskrivning Harnosand@Cramo.com +46 611 55 44 30

Hässleholm

Enhörningsvägen 2
281 43 Hässleholm Vägbeskrivning hassleholm@Cramo.com +46 451 880 80

Järpen

Lagervägen 18
830 05 Järpen Vägbeskrivning Jarpen@Cramo.com +46 647 66 55 50

Jönköping

Kalkstensgatan 6
551 12 Jönköping Vägbeskrivning Jonkoping@Cramo.com +46 36 30 57 90

Kalmar

Franska vägen 15
393 56 Kalmar Vägbeskrivning Kalmar@Cramo.com +46 480 42 56 40

Karlshamn

Gröna vägen 1
374 32 Karlshamn Vägbeskrivning Karlshamn@Cramo.com +46 454 30 50 40

Karlskoga

Lödarevägen 4
691 37 Karlskoga Vägbeskrivning Karlskoga@Cramo.com +46 586 72 11 50

Karlskrona

Gullbernavägen 11
371 47 Karlskrona Vägbeskrivning Karlskrona@Cramo.com +46 455 30 28 30

Karlstad

Blekegatan 3-5
652 21 Karlstad Vägbeskrivning Karlstad@Cramo.com +46 54 69 07 60

Kiruna

Maskinvägen 14
981 38 Kiruna Vägbeskrivning Kiruna@Cramo.com +46 980 669 70

Kristianstad

Karlsgatan 38
291 59 Kristianstad Vägbeskrivning Kristianstad@Cramo.com +46 44 20 68 40

Kungsbacka

Kraftvägen 25
434 37 Kungsbacka Vägbeskrivning kungsbacka@cramo.com +46 300 56 46 00

Kungälv

Solbräckegatan 4
442 45 Kungälv Vägbeskrivning kungalv@Cramo.com +46 303 20 85 70

Köping

Hantverkargatan 15
731 50 Köping Vägbeskrivning Koping@Cramo.com +46 221 276 60

Landskrona

Pumpgatan 2
261 35 Landskrona Vägbeskrivning Landskrona@Cramo.com +46 418 44 90 30

Lidköping

Sockerbruksgatan 18
531 40 Lidköping Vägbeskrivning Lidkoping@Cramo.com +46 510 48 48 50

Linköping

Gottorpsgatan 10
582 73 Linköping Vägbeskrivning Linkoping@Cramo.com +46 13 25 33 80

Ljungby

Spårvägen 10
341 31 Ljungby Ljungby Vägbeskrivning

Luleå

Björkskataleden 106 C
973 47 Luleå Vägbeskrivning lulea@cramo.com +46 920 23 35 80

Lund

Klosterängsvägen 9
226 47 Lund Vägbeskrivning Lund.Nord@Cramo.com +46 46 15 11 70

Lund Nord

Klosterängsvägen 9
226 47 Lund Vägbeskrivning

Lund Öst

Odarslövsvägen 30
225 92 Lund Öst Vägbeskrivning lundost@cramo.com +46 70 511 36 10

Malmö Express Östra Tull

Östra Tullgatan 8
211 28 Malmö Express Östra Tull Vägbeskrivning drottningtorget@Cramo.com +46 40 14 30 76

Malmö Syd

Bronsgjutaregatan 4
238 41 Malmö Syd Vägbeskrivning syd/lift@cramo.com +46 40 14 30 00

Mjölby

Albacksvägen 8
595 50 Mjölby Vägbeskrivning Mjolby@Cramo.com +46 142 170 95

Mora

Skålmyrsvägen 38
792 50 Mora Vägbeskrivning Mora@Cramo.com +46 250 287 40

Norrköping

Malmgatan 4
602 23 Norrköping Vägbeskrivning Norrkoping@Cramo.com +46 11 32 15 70

Nyköping

Arnöleden 1
611 29 Nyköping Vägbeskrivning nykoping@cramo.com +46 155 354 00

Nynäshamn

Åkervägen 6
149 45 Nynäshamn Vägbeskrivning Nynashamn@Cramo.com +46 8 520 111 40

Oskarshamn

Primovägen 3
572 36 Oskarshamn Vägbeskrivning Oskarshamn@Cramo.com +46 491 175 25

Piteå, Öjebyn

Mejselvägen 7
943 36 Piteå, Öjebyn Vägbeskrivning pitea@cramo.com +46 911 23 27 50

Skellefteå

Servicegatan 29
931 76 Skellefteå Vägbeskrivning skelleftea@cramo.com +46 910 73 31 50

Skövde

Kylarvägen 5
541 34 Skövde Vägbeskrivning Skovde@Cramo.com +46 500 46 97 90

Solna

Rosenborgsgatan 12
169 74 Solna Vägbeskrivning info@cramoadapto.com +4686235400

Stockholm Bredden

Bergkällavägen 25
192 79 Stockholm Bredden Vägbeskrivning Bredden@Cramo.com +46 8 594 766 00

Stockholm Bromma

Bällstavägen 159
168 59 Stockholm Bromma Vägbeskrivning Bromma@Cramo.com +46 8 564 506 40

Stockholm Byggmaskinsverkstaden Länna

Betongvägen 4 D
142 50 Stockholm Byggmaskinsverkstaden Länna Vägbeskrivning 08-55628585

Stockholm City


Stockholm City Vägbeskrivning

Stockholm Huddinge

Djupåsvägen 6
141 40 Stockholm Huddinge Vägbeskrivning Huddinge@Cramo.com +46 8 556 405 30

Stockholm Jordbro Byggetablering

Rudanvägen 6
136 50 Stockholm Jordbro Byggetablering Vägbeskrivning Jordbro.Bod@Cramo.com +46 8 564 707 30

Stockholm Järfälla

Skarpsättravägen 1
176 77 Stockholm Järfälla Vägbeskrivning Jarfalla@Cramo.com +46 8 580 835 00

Stockholm Kungsholmen

Nordenflychtsvägen 74
112 51 Stockholm Kungsholmen Vägbeskrivning Kungsholmen@Cramo.com +46 8 619 81 60

Stockholm Länna

Slipstensvägen 5
142 50 Stockholm Länna Vägbeskrivning Lanna@Cramo.com +46 8 448 32 00

Stockholm Nacka

Uddvägen 11
131 54 Stockholm Nacka Vägbeskrivning Nacka@Cramo.com +46 8 556 097 70

Stockholm Norrtull Cramo Express

Norrtullsgatan 67
113 45 Stockholm Norrtull Cramo Express Vägbeskrivning norrtull@cramo.com +46 8 34 88 00

Stockholm Segeltorp

Källängsvägen 1-3
141 71 Stockholm Segeltorp Vägbeskrivning segeltorp@Cramo.com +46 8 556 345 30

Stockholm Södermalm

Ringvägen 34
118 67 Stockholm Södermalm Vägbeskrivning sodermalm@Cramo.com +46 8 442 46 90

Stockholm Täby

Fogdevägen 5
183 64 Stockholm Täby Vägbeskrivning Taby@Cramo.com +46 8 544 430 90

Stockholm Upplands Väsby

Hästhagsvägen 14
194 52 Stockholm Upplands Väsby Vägbeskrivning Upplands.Vasby@Cramo.com +46 8 590 303 90

Stockholm Värtan

Öregrundsgatan 19
115 59 Stockholm Värtan Vägbeskrivning vartan@cramo.com +46 8 442 56 40

Sundsvall

Lärlingsvägen 15
850 15 Sundsvall Sundsvall Vägbeskrivning Sundsvall@Cramo.com +46 60 52 41 40

Sundsvall Byggetablering

Förmansvägen 15
853 57 Sundsvall Vägbeskrivning

Sundsvall Cramo Express

Heffnersvägen 1
856 33 Sundsvall Cramo Express Vägbeskrivning sundsvall.cramoexpress@cramo.com +46 60-52 51 50

Södertälje

Klastorpsvägen 36
152 42 Södertälje Vägbeskrivning Sodertalje@Cramo.com +46 8 554 232 80

Trelleborg

Truckvägen 6
231 62 Trelleborg Vägbeskrivning Trelleborg@Cramo.com +46 410 36 37 60

Trollhättan

Kardanvägen 5
461 38 Trollhättan Vägbeskrivning Trollhattan@Cramo.com +46 520 49 41 90

Uddevalla

Kurödsvägen 11C
451 55 Uddevalla Vägbeskrivning Uddevalla@Cramo.com +46 522 64 56 30

Umeå

Norra Obbolavägen 118
904 22 Umeå Vägbeskrivning umea@cramo.com +46 90 70 22 30

Uppsala Nord

Hållnäsgatan 4
752 28 Uppsala Nord Vägbeskrivning Uppsala.Nord@Cramo.com +46 18 56 11 30

Varberg

Stormhallsvägen 4
432 32 Varberg Vägbeskrivning Varberg@Cramo.com +46 340 64 14 80

Visby

Verkstadsgatan 3
621 41 Visby Vägbeskrivning visby@cramo.com +46 498 21 70 20

Värnamo

Hornaryds Industriområde.Silkesvägen 12
331 53 Värnamo Vägbeskrivning Varnamo@Cramo.com +46 370 194 55

Västerås

Elledningsgatan 4
721 37 Västerås Vägbeskrivning Vasteras@Cramo.com +46 21 81 54 50

Växjö

Smedjegatan 30
352 46 Växjö Vägbeskrivning Vaxjo@Cramo.com +46 470 70 76 80

Ylöjärvi

Huurretie 19
33470 Ylöjärvi Vägbeskrivning

Örebro

Södra vägen 16
702 27 Örebro Vägbeskrivning Orebro@Cramo.com +46 19 16 40 40

Örnsköldsvik

Sjögatan 5
891 60 Örnsköldsvik Vägbeskrivning Ornskoldsvik@Cramo.com +46 660 29 50 40

Östersund

Hagvägen 26
831 48 Östersund Vägbeskrivning Ostersund@Cramo.com +46 63 55 69 50

Jobbar du redan på Cramo?

Var med i rekryteringen och hitta din nästa kollega!

email
@cramo.com
Teamtailor

Karriärsida från Teamtailor